Schneider & Orientační sporty Písek

Orientační běh je moderním sportem v přírodě. Jde v něm o pohyb v terénu podle mapy po předem neznámé trati. Tempo si každý určuje sám a v lese bez diváků je tento sport ideální relaxací pro dospělé nebo malým dobrodružstvím pro mladší účastníky. V případě sebemenších problémů je pravidlem, že vám soupeři nabídnou pomoc. Orientační běh je sportem fair play.

 

Rádi bychom vás tímto pozvali na sportovní akce (viz odstavec "Další sportovní akce" níže na stránce) pořádané naším klubem v prostředí Píseckých hor. Pro pracovníky firmy Schneider a jejich rodinné příslušníky je účast zdarma (rezervujeme 100 míst).

 

14/5 - Seznámení s orientačním sportem

Pro ty, kdo by si chtěl pohyb v lese s mapou vyzkoušet nanečisto, jsme na sobotu 14.5.2016 od 15:00 připravili "Seznámení se s orientačním sportem". 
 
Sraz je u hotelu Amerika, kde pro každého příchozícho bude k dispozici mapa s jednoduchou trasou v okolí hotelu. Zároveň budou na místě členové klubu, kteří vám vysvětlí jak číst mapu, pomohou a zodpoví jakékoliv otázky.
 
S sebou si vezměte (pokud máte) buzolu, omezený počet buzol bude k dispozici k zapůjčení na místě.
 
Přihlásit se můžete buď přes formulář dole na stránce a nebo u paní Nikoly Mužíčkové (nikola.muzickova@schneider-electric.com).
 

Další sportovní akce:

V roce 2016 bychom Vás rádi pozvali na následující akce:

 

Kromě závodních tratí, které jsou podle věku a pohlaví (muži H10-65 a ženy D10-D65), jsou vždy připraveny následující kategorie pro nezávodníky, malé děti a rodiče s dětmi:

  • kategorie P (Příchozí) - určena pro ty, kteří si chtějí pohyb v lese podle orientační mapy, aniž by se museli přihlásit do závodní kategorie. Předpokladem je schopnost číst mapu. Buzolu s sebou. Trasa je koncipována jako lehká.
  • kategorie HF a DF (F - fáborky) - tratě pro chlapce a děvčata do circa 11 let. Trať je vyznačena fáborkami, s jednoduše umístěnými kontrolami. Ty z dětí, které si troufnou mají možnost si vyzkoušet přímý postup podle mapy mimo fáborky. Děti by měli být schopné sledovat fábory a pokud možno i číst mapu (především cesty a směr).
  • kategorie HDR - rodiče s dětmi - zde jde opět o fáborkovou trať, kde rodič.spolu s dítětem postupuje podle fáborků. Nejlépe pojmout jako příjemnou vycházku lesem s mapou v ruce :). 

Registrace na akci bude vždy na stránkách závodu.

 

Jak na to?

Pro ty z vás, kteří se s tímto krásným sportem ještě nesetkali jsme připravili sadu následujících informací, která Vám poskytne úvod do orientačního sportu: 

 

V případě jakýchkoliv dalších otázek nás neváhejte kontaktovat pomocí formuláře umístěného níže na této stránce.

Zaregistrujte se na Seznámení s Orientačním sportem - 14/5 (Schneider)

Tímto se registruji na akci Seznámení s Orientačním sportem pořádanou v sobotu 14/5 od 15:00 u hotelu Amerika.